Feeder okolo Jizery

Červnový feeder na řece

18.6.2018 NOVINKA ČLÁNKY, Trvalý odkaz



Parmy, podoustve, ostroredky, tloušti, jeseni, kapři, cejni atd., to vše a mnohem více lze bez problémů chytit na skoro každé řece, není se tak čemu divit, že někteří rybáři dávají přednost řekám, než rybníkům a dalším stojatým revírů. Já sám se nedokáži rozhodnout, jelikož sice většinu rybářslého času trávím u řeky, ale rybářsky jsem vyrůstal u rybníka a tak nějak mi přirostl k srdci, takže tato otázka je pro mě opravdu zapeklitá.

Je úmorný, teplý a suchý červen, takové podmínky nejsou pro rybáře moc příhodné, ale věřte mi, že i v takovém počasí si můžete parádně zachytat. Nastává víkend a já už dopředu spřádám plány, jak na ryby zase vyzrát, ale tentokrát to nebude jednoduché, tak jako jiné vycházky

Konečně je pátek a já se jedu na svém kole projet k mému místu a rovnou si i vezu nějaké to krmení na zákrm. Jedná se o vařenou kukuřicí s ovesnými kroupami, nic složitého.Jelikož není vysoký průtok a voda doslava stojí, nepoužiji žádnou směs na slepení , poté si obejdu řeku přes most a nakrmím z druhé strany.

Druhý den ráno brzy stávám a jelikož mám už vše z domova připravené, nemusím se zdržovat, ale ještě  před vybalením si znovu zakrmím. Použil jsem dva medium pruty, na první budu chytat klasicky s krmítkem obsahující slušnou vnadící směs a na druhý zkusím použít peletu. První záběry na sebe nenechají dlouho čekat a na tři červíky tahám menšího cejna. Jelikož červi moc dráždli drobné ryby, přešel jsem na vařenou kukuřici a byla to ta nejlepší volba, do krmného místa mi najeli líni a já je pak odchytával.Následně vše utichlo a já se domníval, že líni vyjedli všechnu kukuřici a odjeli,ale pochvíli přišel krásný záběr na peletu a prví kapr byl na břehu. Nebyl nikterak velký, ale mezi nejmenší se také nařadil, měl asi okolo 50 centimetrů. S příchozím kaprem mi klesnou obavy, že na krmném místě už žádné krmení není. Posléze přichází další kapr a za ním další. Kaprů v ten den vytáhnu okolo šesti, což není špatné, ale pevně věřím, že zítra to bude lepší.

Následující den vyrážím úplně stejně jako den předešlý a pevně doufám, že ryby se mnou budou spolupracovat. Po příjezdu následuje stejná rutina jako včera, obejdu řeku, nakrmím, věci připravím a chytám.Tentokrát už na háček dávám rovnou kukuřici, jelikož si nechci místo ihned po ránu rozplašit. První záběr přichází, ale o dost déle než včera. Na jednu stranu je ta ryba o dost větší. První rybou je krásný kapr řádkáč. V hlavě se mi mýjí myšlenky, že by těch kaprů mohlo být opravdu dost, protože včera dorazili až déle. Za celé ráno a část dopoledne je to poslení kapr.Nepřišel sice žádný kapr, ale za to jsem nachytal tlouště, cejny a plotice.Ani nevím, jak mám dnešní lov hodnotit, jelikož jsem si zachatal, ale doufal jsem v daleko lepší ryby.

Kdybych to měl shrnout tak oba dny byly zcela rozdílné, první den jsem si zachytal kapry a líny a druhý den brali tloušti a cejni.Hold pokaždé je řeka jiná.

 

Průměrná známka: 2,33

Komentář ke článku (1)

Můj Lov

7.5.2018 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz




 Začátkem května se konečně průtok řek ustálil, a tak jsem neváhal a na jednu takovou vyrazil. Udělal jsem dobře, nachytal jsem hned několik druhů ryb v různých velikostech. 

Fedeer na soukromáku

1.4.2018 NOVINKA ČLÁNKY, Trvalý odkaz




Lov feeder je velice efektivním stylem, a tak není se čemu divit ,že ho rybáři raději použijí na úkor lehké položené.Feeder už není dávno chápán jenom jako jemný styl lovu, při kterém se chytají menší druhy ryb, ale jde s ním lovit i větší ryby jako kapr, jeseter a amur.

Soukromé revíry bývají dost často kritizovány některými rybáři poznatky, že na soukromácích chytají jenom neschopní rybáři a  že z takovéto vody má ryba 10krát menší hodnotu než ze svazovky. Zkráceně řečeno, chytejte si tam, kde vás to baví a kde se vám líbí.

Já sám si parkrát za rybářskou sezonu udělám výlet na některý soukromý revír, kvůli počtu druhů a taky hlavně kvůli počtu konkrétních druhů.

Máme tu začátek měsíce dubna a sním i velikonoce a já jsem se rozhodl, že vyrazím na soukromý revír, ale nebudu tu jeden, ale strávím zde dny dva, ale přespavat tu nebudu. 

Nastává první den a já přijíždím na předem určený revír. Mám v plánu si zachytat, takže chytit nějaké kapřiky, líny, cejny a pstruhy. Volím dvě taktiky, na jeden prut budu chytat aktivněji s vnadící směsí, která se skládá z červené kaprové směsi a černého ploticového krmení, do kterého jsem přidal kukuřici a masňáky. Druhý prut mám s olovem a budu házet na okraj krmeného místa. Prvně si zakrmím pomocí krmítka a můžu přejít na chytání, na začátek dám menší háček na navazci 0,14mm, docela riskuji, jelikož jsou tady opravdu velké ryby a takový návazec je pro rybu jako nic. Druhý prut, na kterém mám olovo o hmotnosti 50 g a návazec 0,18 mm s podstatě silnějším háčkem. Záběry přicházejí hned, prvně se dostaví cejni a posléze i duháci. Po 4 hodinách záběry ustanou a já u břehu vidím bublinky od ryb ryjících do bahna. Do místa přihodím 2 hrsti kukuřice a hodím k němu prut s olovem. Za chvíli přichází razantní záběr a tahám kapra okolo 50 cm.Za pár hodin mám chycených asi 20 kaprů různých  velikostí, od 40 do 65 cm. Kaprům se zhruba na 40 metrech moc do krmení nechce a všichni jsou právě od břehu. V dálce jsem zase dnes pochytal cejny, duháky, líný a okoun, ale kapr nepřišel žádný.

Druhý den ráno pociťuji, že se ochladilo, ale nemyslím si, že to bude nějak dramatické. Když dorazím k rybníku, je tam o dost hůře než ve městě a do toho fouká silný studený vítr. Dneska je moje místo obsazené, takže volím jiné, ale na tomto revíru je to stejně fuk. Dnes jsem zvolil totožné krmení a zatím budu chytat pouze na jeden prut. Zakrmím a prvně najedou na krmné místo druháci, které odchytávám ve slušném množství, tato voda je velice zvláštní, jelikož je tu celkem běžné chytat pstruhy na kukuřici na krmném místě. Dnes se výrazně změnilo počasí a také i tlak, takze kapři, líni a cejni vůbec neberou a jedině, co bere tak je duhák, ale posléze se vše změní. Jakmile trochu visvitne sluníčko začnou brát i jiné druhy, jako cejni a přijde se na mě podívat i  pár kaprů. Celou dobu chytám buď na červi, nebo na kukuřici popřípadě na jejich kombinací, ale rybky si dají pauzu, a tak změním nástrahu na žížalku, za cca 3 minutky přijde záběr, ryba krásně bojuje a já si myslím, že mám nějakého kapříka, k mému údivu se v podběrák objevuje pstruh okolo 50 centimetrů, ale není to duhák, nýbrž to je potočák!!! Ten den ještě vytáhnu jednoho kapříka a končím s lovem. Tento den byl o něco horší než den předešlý, hlavně byly těžké podmínky, foukal studený vítr, ale nelituji toho. 

Průměrná známka: 1,33

Komentář ke článku (0)

MŮJ LOV

29.3.2018 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz


 Venku se výrazně oteplilo a já jsem se rozhodl vyrazit na řeku s cílem chytit pár kapříků. Lov se povedl, zdolal jsem jich přes deset a největší rybou se stal kapr 65 centimetrů.

MŮJ LOV

24.3.2018 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz





 Na dnešní den meteorologové hlásili mnohem přívětivější počasí, ale když jsem dopoledne viděl, že se jejich předpoved´ nenaplňuje, bál jsem se toho, abych se k vodě vůbec dokopal.Nakonec jsem tedy za teploty příjemných 8stupnů Celsia vyrazil k řece, na které jsem před týdnem dopadl velmi špatně.Při příchodu k vodě bylo hned jisté, že to nebude nic jednoduchého, řeka byla velmi čistá a studená.Namíchal jsem tmavé ploticové krmení, do kterého jsem měl přichystané červi a nastříhanou kukuřici, jenže nakonec se ukázala, že ryby opravdu nechtěly skoro vůbec žrát, a tak jsem do každého krmítka vmačknul max. 4 červíky.První záběry přišly až asi po půl hodině, kdy jsem vytáhl malého cejna, dnes jsem ani nepočítal s tím, že ryby budou extra velké a budou brát na každý nához.Dále přicházeli rybky zhruba v intervalu 10 minut, všechny rybky byli cejni s výjimkou jednoho okouna. Hodně se mi ovědčilo ochutit červi na háčku nějakým dipem, já jsem používal dip, který po styku s vodou žačne kolem nástrahy vypouštět krásně žlutý oblak a navíc pěkně voní (příchuť pikantní švestka).