Feeder okolo Jizery

Červnový feeder na řece

18.6.2018 NOVINKA ČLÁNKY, Trvalý odkazParmy, podoustve, ostroredky, tloušti, jeseni, kapři, cejni atd., to vše a mnohem více lze bez problémů chytit na skoro každé řece, není se tak čemu divit, že někteří rybáři dávají přednost řekám, než rybníkům a dalším stojatým revírů. Já sám se nedokáži rozhodnout, jelikož sice většinu rybářslého času trávím u řeky, ale rybářsky jsem vyrůstal u rybníka a tak nějak mi přirostl k srdci, takže tato otázka je pro mě opravdu zapeklitá.

Je úmorný, teplý a suchý červen, takové podmínky nejsou pro rybáře moc příhodné, ale věřte mi, že i v takovém počasí si můžete parádně zachytat. Nastává víkend a já už dopředu spřádám plány, jak na ryby zase vyzrát, ale tentokrát to nebude jednoduché, tak jako jiné vycházky

Konečně je pátek a já se jedu na svém kole projet k mému místu a rovnou si i vezu nějaké to krmení na zákrm. Jedná se o vařenou kukuřicí s ovesnými kroupami, nic složitého.Jelikož není vysoký průtok a voda doslava stojí, nepoužiji žádnou směs na slepení , poté si obejdu řeku přes most a nakrmím z druhé strany.

Druhý den ráno brzy stávám a jelikož mám už vše z domova připravené, nemusím se zdržovat, ale ještě  před vybalením si znovu zakrmím. Použil jsem dva medium pruty, na první budu chytat klasicky s krmítkem obsahující slušnou vnadící směs a na druhý zkusím použít peletu. První záběry na sebe nenechají dlouho čekat a na tři červíky tahám menšího cejna. Jelikož červi moc dráždli drobné ryby, přešel jsem na vařenou kukuřici a byla to ta nejlepší volba, do krmného místa mi najeli líni a já je pak odchytával.Následně vše utichlo a já se domníval, že líni vyjedli všechnu kukuřici a odjeli,ale pochvíli přišel krásný záběr na peletu a prví kapr byl na břehu. Nebyl nikterak velký, ale mezi nejmenší se také nařadil, měl asi okolo 50 centimetrů. S příchozím kaprem mi klesnou obavy, že na krmném místě už žádné krmení není. Posléze přichází další kapr a za ním další. Kaprů v ten den vytáhnu okolo šesti, což není špatné, ale pevně věřím, že zítra to bude lepší.

Následující den vyrážím úplně stejně jako den předešlý a pevně doufám, že ryby se mnou budou spolupracovat. Po příjezdu následuje stejná rutina jako včera, obejdu řeku, nakrmím, věci připravím a chytám.Tentokrát už na háček dávám rovnou kukuřici, jelikož si nechci místo ihned po ránu rozplašit. První záběr přichází, ale o dost déle než včera. Na jednu stranu je ta ryba o dost větší. První rybou je krásný kapr řádkáč. V hlavě se mi mýjí myšlenky, že by těch kaprů mohlo být opravdu dost, protože včera dorazili až déle. Za celé ráno a část dopoledne je to poslení kapr.Nepřišel sice žádný kapr, ale za to jsem nachytal tlouště, cejny a plotice.Ani nevím, jak mám dnešní lov hodnotit, jelikož jsem si zachatal, ale doufal jsem v daleko lepší ryby.

Kdybych to měl shrnout tak oba dny byly zcela rozdílné, první den jsem si zachytal kapry a líny a druhý den brali tloušti a cejni.Hold pokaždé je řeka jiná.

 

Průměrná známka: 2,33

Komentář ke článku (1)