Feeder okolo Jizery

Fedeer na soukromáku

1.4.2018 NOVINKA ČLÁNKY, Trvalý odkaz
Lov feeder je velice efektivním stylem, a tak není se čemu divit ,že ho rybáři raději použijí na úkor lehké položené.Feeder už není dávno chápán jenom jako jemný styl lovu, při kterém se chytají menší druhy ryb, ale jde s ním lovit i větší ryby jako kapr, jeseter a amur.

Soukromé revíry bývají dost často kritizovány některými rybáři poznatky, že na soukromácích chytají jenom neschopní rybáři a  že z takovéto vody má ryba 10krát menší hodnotu než ze svazovky. Zkráceně řečeno, chytejte si tam, kde vás to baví a kde se vám líbí.

Já sám si parkrát za rybářskou sezonu udělám výlet na některý soukromý revír, kvůli počtu druhů a taky hlavně kvůli počtu konkrétních druhů.

Máme tu začátek měsíce dubna a sním i velikonoce a já jsem se rozhodl, že vyrazím na soukromý revír, ale nebudu tu jeden, ale strávím zde dny dva, ale přespavat tu nebudu. 

Nastává první den a já přijíždím na předem určený revír. Mám v plánu si zachytat, takže chytit nějaké kapřiky, líny, cejny a pstruhy. Volím dvě taktiky, na jeden prut budu chytat aktivněji s vnadící směsí, která se skládá z červené kaprové směsi a černého ploticového krmení, do kterého jsem přidal kukuřici a masňáky. Druhý prut mám s olovem a budu házet na okraj krmeného místa. Prvně si zakrmím pomocí krmítka a můžu přejít na chytání, na začátek dám menší háček na navazci 0,14mm, docela riskuji, jelikož jsou tady opravdu velké ryby a takový návazec je pro rybu jako nic. Druhý prut, na kterém mám olovo o hmotnosti 50 g a návazec 0,18 mm s podstatě silnějším háčkem. Záběry přicházejí hned, prvně se dostaví cejni a posléze i duháci. Po 4 hodinách záběry ustanou a já u břehu vidím bublinky od ryb ryjících do bahna. Do místa přihodím 2 hrsti kukuřice a hodím k němu prut s olovem. Za chvíli přichází razantní záběr a tahám kapra okolo 50 cm.Za pár hodin mám chycených asi 20 kaprů různých  velikostí, od 40 do 65 cm. Kaprům se zhruba na 40 metrech moc do krmení nechce a všichni jsou právě od břehu. V dálce jsem zase dnes pochytal cejny, duháky, líný a okoun, ale kapr nepřišel žádný.

Druhý den ráno pociťuji, že se ochladilo, ale nemyslím si, že to bude nějak dramatické. Když dorazím k rybníku, je tam o dost hůře než ve městě a do toho fouká silný studený vítr. Dneska je moje místo obsazené, takže volím jiné, ale na tomto revíru je to stejně fuk. Dnes jsem zvolil totožné krmení a zatím budu chytat pouze na jeden prut. Zakrmím a prvně najedou na krmné místo druháci, které odchytávám ve slušném množství, tato voda je velice zvláštní, jelikož je tu celkem běžné chytat pstruhy na kukuřici na krmném místě. Dnes se výrazně změnilo počasí a také i tlak, takze kapři, líni a cejni vůbec neberou a jedině, co bere tak je duhák, ale posléze se vše změní. Jakmile trochu visvitne sluníčko začnou brát i jiné druhy, jako cejni a přijde se na mě podívat i  pár kaprů. Celou dobu chytám buď na červi, nebo na kukuřici popřípadě na jejich kombinací, ale rybky si dají pauzu, a tak změním nástrahu na žížalku, za cca 3 minutky přijde záběr, ryba krásně bojuje a já si myslím, že mám nějakého kapříka, k mému údivu se v podběrák objevuje pstruh okolo 50 centimetrů, ale není to duhák, nýbrž to je potočák!!! Ten den ještě vytáhnu jednoho kapříka a končím s lovem. Tento den byl o něco horší než den předešlý, hlavně byly těžké podmínky, foukal studený vítr, ale nelituji toho. 

Průměrná známka: 1,33

Komentář ke článku (0)