Feeder okolo Jizery

Můj lov

17.6.2017 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz
 Po delší době jsem se vydal zarybařit si na nějaký soukromák a aktivita ryb byla nad mé očekávání.Zpočátku brali pouze kapříci do 45 cm, ale později se přidali pěkní karasy a líni a na samý závěr mi přišel jeseter, zrovna v okamžiku kdy jsem zjemnil na čtrnáctku návazec s háčkem vel. 16.

Průměrná známka: žádná

Můj lov

9.5.2017 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz Po studeném dubnovém počasí jsem se vydal na řeku za výrazněji teplejšího počasí a teplejší počasí se výrazně podílelo na mém lovu.Zachytal jsem si skvěle za čtyři hodinky chytání přišlo cca 20 slušnějších cejnů s kapříkem a samozdřejmně bez drobotiny se to neobešlo.

Plavaná

15.4.2017 NOVINKA ČLÁNKY, Trvalý odkaz


 Toulačka s plavačkou na potoku

Potok dnes patří mezi velmi podceňované revíry, kde se za rybami rybáři moc neženou. Akorát větší rybářskou návštěvnost zažívají, tak maximálně na jaře, kdy některé místní organizace nasazují do potoku kapry, jinak je rybářská návštěvnost velmi malá. Ale přitom se na potoku dá parádně zachytat a někdy vás i může překvapit, co z vody vytáhnete.

Dnes se tedy na jeden takový revír vydám. U vody mě přivítá příjemné jarní počasí a žádné rybáře tu nevidím, no ani mě to nepřekvapuje. Jak už jste si mohli přečíst z nadpisu, dnes hodlám chytat na plavanou. První místo zvolím pod splavem, kde jsou vidět ryby, zejména tloušti. Bohužel jak se říká „rybu, kterou vidíš, nechytíš“ se naplenila,tak žádného z pěkných tlouštů nechytím. Útěchou je mi pro zatím malý jesen. Tento způsob lovu je vynikající na prozkoumání řeky, v mém případě potoka, jelikož ryby rády mění svá stanoviště v návaznosti na teplotu a stav vody. No ale vrátíme se zpět ke břehům potoka. Splávek se snažím vést při druhém břehu, který je podemletý a ryby se tam rády zdržují. Náhle přichází jednoznačný záběr, zaseknu a cítím malinko silnější ryby, ale jak později vidím, je to tloušt okolo 30 ti centimetrů. No oba jelce už mám chycené a na řadu by se mohly dostat  další ryby, aspoň doufám.No a další rybí druhy na mě už čekají na dalším místě.Tentokrát si do pomyslného bločku zapisuji perlína s ouklejí.No a protože si stále dělám ambice na nějakou větší rybu s těmito rybkami se moc neuspokojím.Za vidinou většího úlovku mě napadá jedno výborné místo.To místo má na protějším břehu keř, který částečně zasahuje do vody  a před tím místem je další splav a právě na tomto místě je krásná tůňka.No řekněte není to nádherné místo, pro mne ano, jelikož už na něm mám chycené krásné a zajímavé ryby.Nahazuji a vodím splávek po hladině, v tom přichází záběr.Zasekávám.No ale už od začátku cítím že to bude opět malá ryba, což mi nevyhovuje, jelikož si místo rozplaším.No je to pouze malý jesen, radost z něj nemám.Přemístím se na další místo, na háček opět zvolím červíky a chytám dál.Další ryba mě ,ale potěší je to totiž lín, sice je malý, ale líni jsou fajn.No ještě by to chtělo větší rybu a můžu jít spokojeně domů. Na ní si, ale musím počkat. Přichází další razantní záběr, tentokrát ryba krásně bojuje a jde přes brzdu. Mohl by to být tloušt ,nebo nějaký zbloudilý kapřík. Ale když rybu poprvé uvidím, říkám si to není možné, kde se na takovém potoku vzala. JE TO PARMA!!!No není nevětší má asi 35 centimetrů, ale parma je moje srdcovka a na potoku jsem ji chytil poprvé.Asi sem zabloudila z řeky, říkám si při pouštění.Ještě zkouším znovu nahodit, jestli tam není ještě jedna, ale už není.S potokem se loučím malou ploticí.Dnes jsem si krásně zachytal chytl jsem okolo 10 ks bílé ryby, pár jesenů a tlouštů, lína a parmu.Končím a můžu spokojeně odejít domů.

 

Průměrná známka: 1,00

Komentář ke článku (0)

Můj lov

14.4.2017 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz


 Dnešní lov se až na horší začátek celkem povedl.

Průměrná známka: 1,00

Komentář ke článku (0)

Můj lov

29.3.2017 NOVINKA ÚLOVKY, Trvalý odkaz

Dnes koncem března jsem se rozhodl provětrat u Jizery feeder.Lov se povedl, co se týká druhů ryb, ale velikost trochu zaostávala.Přes moje velké úsilí se na břeh podívali plotice, cejni, jeseni, perlíni a překvapil mě malý lipánek.

Průměrná známka: 3,33

Komentář ke článku (0)